Zapraszamy na Kurs fotografii podróżniczej z Jakubem Rybickim

  • piotr 
Rybicki

Zapraszamy  do Travel Bike na wyjątkowy kurs fotografii podróżniczej z Jakubem Rybickim.

Kuba jest zawodowym fotografem, laureatem takich nagród jak Travel Photographer of The Year, Sony World Photography Awards, Siena International Photo Awards, oraz Renaissance Photo Awards.

Kurs, który poprowadzi jest adresowany zarówno do osób dopiero zaczynających przygodę z fotografią, jak i średniozaawansowanych fotoamatorów. Innymi słowy – dla każdego, kto chce przywozić z podróży zdjęcia zwalające z nóg!
Jak sam Kuba powiedział „Dzięki temu kursowi obok Twoich zdjęć z podróży nikt nie przejdzie już obojętnie”

Kurs trwa dwa dni, łącznie 12 h i podzielony jest na VII bloków.

SEKRETY APARATU

Czyli obsługa aparatu i tajemna widza o tym do czego są te wszystkie przyciski, jaki tryb jest najlepszy? Wybór aparatu do podróży, dylemat godny Hamleta. Aparat to nie wszystko – sprzęt (nie)zbędny na każdej wyprawie. Święta trójca fotografii – przesłona, czułość, czas; W poszukiwaniu ostrości – ogniskowa i głębia ostrości. Rodzaje i przeznaczenie obiektywów. Czy wielkość ma znaczenie?
Rodzaje matryc fotograficznych i jak się z nimi obchodzić

KOMPOZYCJA ORAZ SEKRETY MISTRZÓW

Porządek przede wszystkim, czyli dlaczego kompozycja jest najważniejsza? Zasady kompozycji w sztuce; Łamanie zasad kompozycji. Dlaczego patrzymy na zdjęcia tak, jak patrzymy? Kulturowe aspekty kompozycji obrazu. Omówienie najważniejszych postaci w historii fotografii i ich najważniejszych zdjęć

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Fotowyprawa, czyli szumna nazwa na fotospacer po dzielnicy, podczas którego uczestnicy zrealizują zadanie postawione przez redakcję czasopisma podróżniczego. Omówienie powstałych zdjęć (kolejnego dnia)

FOTOGRAF W PODRÓŻY

Czym jest fotografia podróżnicza? Co trzeba, a co tylko można zabrać w podróż? Logistyka wyjazdu fotograficznego. Czy fotograf kradnie duszę -czyli jak zdobyć zaufanie i sympatię fotografowanych osób? Portret z duszą. Godzina Złota, Niebieska, Dzień i Noc, czyli kiedy robić jakie zdjęcia? Sprawdzone patenty na znalezienie dobrych ujęć. 10 najczęściej popełnianych błędów w fotografii podróżniczej. 5 prostych trików, które od razu uczynią Wasze zdjęcia lepszymi. Drony w podróży.

FOTOGRAFIA W TEORII I PRAKTYCE

Malowanie światłem, co to znaczy dobre zdjęcie? Jak je odnaleźć i jak uniknąć banału? Storytelling – opowiadanie historii obrazem. Zarabianie na zdjęciach z podróży

CYFROWA CIEMNIA

Różnica między JPG a RAW; Obróbka zdjęć – hot or not? Podstawy obsługi programu Adobe Lightroom

FOTOGRAFIA EKSTREMALNA (W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB)

Fotografowanie na długich wyprawach, fotografia w górach wysokich. Fotografia w ekstremalnych warunkach pogodowych, Przechowywanie zdjęć w podróży i ładowanie sprzętu.

Kurs trwa dwa dni w sobotę oraz niedzielę w godzinach
10:00-16:00

Koszt: 500 zł/osoba

Zobacz więcej na http://www.jakubrybicki.pl/pl/kurs_fotografii/  oraz tutaj: https://www.facebook.com/events/732375537239831/ 

Bilety można kupić tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *