W tym roku w ramach akcji Oddaj Rower przekazaliśmy 21 rowerów!

  • piotr 
Po raz kolejny dołączyliśmy do akcji Oddaj Rower! Ta inicjatywa polega na przekazywaniu rowerów dla osób potrzebujących, dla których zakup roweru to duży wydatek a czasami to tylko marzenie. Więcej o akcji przeczytacie tutaj Zrobiliśmy serwis 21 rowerów Dzięki Waszej pomocy udało nam się przekazać w tym toku 21 rowerów!  Dziękujemy zarówno darczyńcom jak i osobom które pomogły nam w serwisie rowerów Adamowi, Bartkowi i Kasi  a także dziennikarzom –… Czytaj więcej »W tym roku w ramach akcji Oddaj Rower przekazaliśmy 21 rowerów!

Czy można samodzielnie umyć swój rower, tak jak robią to w serwisie?

  • piotr 
Czy da się szybko umyć rower samemu? Odpowiedź oczywiście jest twierdząca!  Choć umycie roweru wydaje się banalne to często sprawia wam wiele trudności o czym przekonujemy się gdy przyprowadzacie do nas rowery. Od czego zależy sukces? Jak sprawnie umyć rower? Cała tajemnica tkwi w trzech elementach: 1. Dobry dobór chemii rowerowej 2. Dobrze dobrane akcesoria 3. Odpowiednia kolejność i czas wykonywanych czynności    Zacznijmy więc od początku: Na rynku jest wiele preparatów do… Czytaj więcej »Czy można samodzielnie umyć swój rower, tak jak robią to w serwisie?

Jak rowery mogą uczyć?

  • piotr 
Co łączy rower z edukacją? To daleki dystans do najbliższej szkoły. Tak właśnie jest w Kambodży, gdzie brak roweru może oznaczać wykluczenie edukacyjne. Poznajcie historię dzieci z kambodżańskiej wioski w krótkim filmie GoodBike Cambodia. Zapraszamy na premierę filmu GoodBike Cambodia 13.12.2021 w Mazowieckim Instytucie Kultury, przy ulicy Elektoralnej 12 w Warszawie o  godzinie 19:00.  Film GoodBike Cambodia przeniesie Was do dwóch, małych wiosek oddalonych o 60 km od stolicy Kambodży… Czytaj więcej »Jak rowery mogą uczyć?

Kolejny rok bierzemy udział w akcji Oddaj Rower

Pomysł jest prosty, zebrać fajne rowery od dzieci, które już z nich wyrosły, dokładnie je przeserwisować i przekazać dalej do dzieci, które nie mają własnych rowerów. W tym roku pok raz już trzeci uczestniczymy w kampanii Oddaj Rower .  Zapraszamy Was z roweramim które możecie przyprowadzać do nas już tylko do 10 grudnia!  Rowery możecie przekazywać do naszego punktu od poniedziałku do piątku w godzinach 11-18 

Wspólnie pojechaliśmy na rowerach do Szwecji

  • piotr 
We wrześniu wybraliśmy się na przejazd trasą Zielona7  ale jej nowym, szutrowym wariancie! Gravelowe przeprawy i bikepackigowe szlify Ruszyliśmy spod naszego sklepu wałem wiślanym dojechaliśmy do Legionowa a następnie ruszyliśmy w stronę Ciechanowa docierając na noc do Mławy.  Kolejny dzień zaczął się od szutrowych leśnych tras w kierunku Ostródy, gdzie dojechaliśmy około godziny 14:00.W kolejnej części wybraliśmy szlak rowerowy kanału Ostródzko-Elbląskiego, to 80 km fragment w większości szutrowy, po drodze… Czytaj więcej »Wspólnie pojechaliśmy na rowerach do Szwecji

Rowerem do Szwecji? Zapraszamy na wspólny przejazd!

Cześć!  Jeżeli  Masz ochotę na nową przygodę? Zapraszamy na wspólny wyjazd rowerowy do Szwecji! Ruszamy nową  prototypową  krótszą (szosowo/szutrową)  wersją trasy Zielona7  Trasa przejazdu to  około 360 km (3 dni) 120/130 km dziennie bagaże: sakwy (brak samochodu technicznego ) trasa: 75% asfalt 25% szutry i lasy nocleg: namioty, hamaki w lesie (Program zanocuj w lesie) lub na własną rękę pod dachem – w okolicy będzie można znaleźć miejsce na nocleg. W Szwecji nocujemy na… Czytaj więcej »Rowerem do Szwecji? Zapraszamy na wspólny przejazd!

Slajdowisko: Jak spotkać Amerykę Południową podróżując na rowerze?

 Asia i Paweł czyli Naszprychowani zabrali nas w podróż do Ameryki Południowej! Wprawę zaczynaliśmy pędząc wybrzeżem Brazylii, a skończyliśmy ponad rok później popijając niespiesznie kawę w każdym zakątku Kolumbii czekając na to co przyniesie nam kolejny dzień. Podróżnicy podzielili się  nie tylko tym co widzieli ale dużo opowiadali o tym  kogo spotkaliśmy. Dowiedzieliśmy się też co było dla nich trudne i kto zjadł im skarpetki. Zdradzili nam też zawartość naszych… Czytaj więcej »Slajdowisko: Jak spotkać Amerykę Południową podróżując na rowerze?

Slajdowisko: Tajlandia na rowerze i Kambodża, Laos, Wietnam na motorze

  • piotr 
Jak podróżować po Azji południowo wschodniej? Czy można śmigać na rowerze pomiędzy tuk-tukami? Zabrać rower ze sobą a może da się go wypożyczyć? Jak znaleść trasy na rower i jak wyglądają rowerowe miejscówki w Azji? A może tak wybrać się w podróż na motocyklu? Jak kupić motor? Jak go sprzedać? Czy warto angażować się w wolontariaty w Azji?Odpowiedzi na te i inne pojawiły sia na  slajdowisku w TravelBike. Wielkie dzięki… Czytaj więcej »Slajdowisko: Tajlandia na rowerze i Kambodża, Laos, Wietnam na motorze

Czwartkowe Ustawki Rowerowe

  • piotr 
Za nami lipiec pełen ustawek rowerowych! Spotykaliśmy się zawsze w czwartki o godzinie 19:00. Tylko raz ze względu na pogodę musieliśmy odwołać spotkanie, za to w innych przypadkach raczej dopisywało nam miłe słoneczko i ciepły wiatr!  Każde spotkanie to też świetna sposobność na nawiązanie nowych znajomości, dyskusje o podróżach, rowerach czy przepisach na naleśniki ;P  Zazwyczaj pokonywaliśmy trasę około 60 km ze średnią prędkością od 20 do 25 km/h Mniej… Czytaj więcej »Czwartkowe Ustawki Rowerowe

Czy Twój rower na pewno jest sprawny? Sposób na szybki test.

Sprawny rower to podstawa! Bez działających przerzutek czy łańcucha za daleko nie zajedziesz. Jak jednak bez wiedzy technicznej szybko ocenić czy nasz rower jest sprawny czy powinien odwiedzić serwis rowerowy? 1. Na początek hamulce Bezpieczeństwo jest najważniejsze a dobre hamulce to podstawa. Stojąc obok roweru należy wcisnąć klamkę lewą, poruszyć rower do przodu i sprawdzić czy koło się zatrzymuje. Puszczając klamkę, ta powinna bezzwłocznie odskoczyć na miejsce. To samo należy zrobić z… Czytaj więcej »Czy Twój rower na pewno jest sprawny? Sposób na szybki test.