Wspólnie pojechaliśmy na rowerach do Szwecji

  • piotr 

We wrześniu wybraliśmy się na przejazd trasą Zielona7  ale jej nowym, szutrowym wariancie!


Gravelowe przeprawy i bikepackigowe szlify

Ruszyliśmy spod naszego sklepu wałem wiślanym dojechaliśmy do Legionowa a następnie ruszyliśmy w stronę Ciechanowa docierając na noc do Mławy. 

Kolejny dzień zaczął się od szutrowych leśnych tras w kierunku Ostródy, gdzie dojechaliśmy około godziny 14:00.W kolejnej części wybraliśmy szlak rowerowy kanału Ostródzko-Elbląskiego, to 80 km fragment w większości szutrowy, po drodze mijając śluzy i pochylnie. Deszcz sprawił, że nie dojechaliśmy do Elbląga, zamiast tego rozbiliśmy namioty pod mostem, dzięki czemu cały sprzęt rano był suchy i gotowy do dalszej jazdy. 

 

Ostatni etap czyli Elbląg -> Ostróda w dużej mierze prowadził tradycyjną wersją Zielonej7. Wbrew prognozom pogody udało dojechać się na miejsce suchą stopą! 

ROWEROWY RAJD AZS 

Rowerowy rajd to zorganizowane wydarzenie, które pozwala na lepsze poznanie Skandynawii w połączeniu z przyjemnością pokonywania kilometrów na dwóch kołach. Przez trzy dni w wraz z resztą zakręconych pasjonatów rowerowego szaleństwa odwiedziliśmy wiele zakątków wybrzeża Szwecji. W tym roku nasza bazą był Järnavik oddalony 60 km od Karlskrony, położony w malowniczej zatoce.  W Szwecji spędziliśmy 3 dni, zrobiliśmy trasy przy wybrzeżu, przez północne lasy a także zwiedzaliśmy okoliczne miasteczka. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *