Warsztaty bezpiecznej jazdy na rowerze w TravelBike

  • piotr 

Jeździsz dużo po mieście na rowerze? A może obawiasz się pędzących aut i dużego ruchu ulicznego? Zapraszamy na spotkanie „Rowerem w Mieście” to spotkanie dla codziennych rowerzystów, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze po mieście.

Celem wydarzenia jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po mieście na rowerze, zarówno w teorii jak i w praktyce.

 

Wydarzenie składa się z dwóch części.

 

1. Część teoretyczna, w której szybko omówimy najważniejsze aspekty bezpiecznego i sprawnego poruszania się po mieście. Przypomnimy sobie przepisy a głos zabiorą eksperci.

2 Część warsztatowa, podczas której zapraszamy Was na wspólny przejazd rowerowy ulicami Warszawy, podczas którego omówimy pozostałe kwestie związane z transportem rowerowym.

Co roku w naszych miastach przybywa nowych rowerzystów i rowerzystek. Rower zyskał szczególne znaczenie w transporcie publicznym w czasie pandemii. Coraz częściej przywołuje się też rower jako ekonomiczny i ekologiczny środek transportu.

Niestety edukacja z zakresu bezpiecznego poruszania się po mieście na rowerze kończy się wraz edukacją szkolną. Nasza inicjatywa ma na celu zwiększenie umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze, poprawę znajomości przepisów a także zaznajomienie się z różnymi elementami infrastruktury przeznaczonej dla rowerzystów.

Konferencja będzie odbywała się też w formie hybrydowej online/offline

Sponsorem wydarzenia jest PZU 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *