Sareth Brak, Mnich opowiedział nam o swojej misji w Kambodży

  • piotr 
spotkanie z Mnichem w Travel Bike

Sareth Brak to niezwykła postać od 10 roku życia jest mnichem w Kambodży, skończył uniwersytet a teraz swoje życie poświęca pomaganiu ludziom w społeczności w której wyrósł.

Założył organizację pozarządową, która zajmuje się poprawą jakości życia w niedużej miejscowości oddalonej około 60 km od stolicy Kambodży Phom Penh. 

Jego organizacja RSP uzbierała fundusze na budowę aż trzech szkół i właśnie kończy budowę szpitala. Sareth jest też zaangażowany w program stypendialny oraz to co najbardziej nas zaciekawiło czyli projekt rowerowy.

Projekt rowerowy ma rozwiązać problemy wynikające z braku transportu zbiorowego i bardzo ubogiej infrastruktury drogowej w Kambodży. Głównym problemem są duże odległości z i do szkoły jakie codziennie muszą pokonać tam dzieci często to 5-6 kilometrów drogi pieszo w upalnym słońcu. To sprawia, że wiele dzieci nie mogę chodzić do szkoły lub ma ograniczenia i utrudnienia związane z dużą odległością do szkoły.

Sareth szuka osób i instytucji, które finansują rowery dla dzieci, dzięki czemu te mogą swobodnie się przemieszczać a gdy skończą szkołę podstawową, będą mogły kontynuować naukę w często jeszcze bardziej oddalonym liceum.

więcej o RSP możecie poczytać tutaj.

Sareth przylatuje z Kambodży, aby opowiedzieć o swoim kraju, fundacji, dzieciach i o tym jak jego misja kieruje nim przez życie. Taka okazja często się nie zdarza, podczas spotkania dowiecie się:
-o życiu buddyjskiego mnicha,
-wolontariacie w Kambodży,
Oraz tym w jaki sposób można pomóc i przyczynić się do rozwoju fundacji i jej podopiecznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *