Relacja z naszego wyjazdu do Gruzji

Wyruszyć w nieznane, odkrywać mało okryte rejony kraju z dala od tłumu turystów – to właśnie było celem naszego niezwykłego wyjazdu. Pod hasłem „Wszystko będziemy mieli w zasięgu ręki” rozpoczęliśmy naszą przygodę, gotowi na niezapomniane chwile i niecodzienne doznania.

Nasz punkt startowy to malownicze Mestia, gdzie czekały na nas nowoczesne rowery XC. Zanim jednak wsiadliśmy na siodła, czekały nas szczegółowe instrukcje dotyczące trasy oraz samego sprzętu. 

 

Trasa, którą mieliśmy zamiar pokonać, obiecywała nie tylko malownicze krajobrazy, ale również unikalne doznania związane z mało uczęszczanymi obszarami kraju. Głównym celem wyjazdu było odkrywanie uroków Gruzji w sposób alternatywny niż typowy turysta. Rowery, którymi byliśmy wyposażeni, pozwalały nam na sprawną penetrację terenu, a jednocześnie dawały szansę na bliższy kontakt z naturą.

Pętle rowerowe po okolicach Mestii okazały się być prawdziwym wyzwaniem dla naszych umiejętności, ale jednocześnie dostarczały ogromnej radości z pokonywania kolejnych etapów. Przejazdy przez zielone doliny, strome podjazdy i dzikie potoki stworzyły niezapomnianą mozaikę wrażeń.

Nie tylko rowerowe szlaki były częścią naszego programu. Trekkingi górskie pozwoliły nam dotrzeć do miejsc, do których na dwóch kółkach trudno byłoby się dostać. Zbocza górskie, zaklęte lasy i górske szczyty – to wszystko stało się częścią naszej wyprawy.

 

 

Nasz gruziński przewodnik okazał się być nie tylko doskonałym znawcą terenu, ale także doskonałym towarzyszem podróży. Jego opowieści o historii regionu, lokalnych zwyczajach i tradycjach wzbogaciły nasze doświadczenie o dodatkowy wymiar. Zapewnił nam nie tylko bezpieczeństwo na trasie, ale także dbał o naszą rozrywkę i integrację w grupie.

Wieczorami, po dniu pełnym wrażeń, spotykaliśmy się w lokalnych karczmach, by delektować się gruzińską kuchnią i dzielić się wspomnieniami z trasy. To były chwile relaksu, które dodatkowo umacniały więzi w naszej grupie.

To była niezapomniana przygodą, która pozwoliła nam spojrzeć na Gruzję z zupełnie nowej perspektywy. Jazda rowerem przez malownicze tereny, trekkingi po górach i bliskość z lokalną kulturą uczyniły ten wyjazd wyjątkowym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *