Na czym polega bikepacking?

  • piotr 
serwis rowerowy warszawa

Bikepacking to rodzaj turystyki rowerowej, w której rowerzyści wyjeżdżają na długie trasy, zazwyczaj poza utwardzonymi drogami, i nocują w namiotach lub w innych nieformalnych miejscach noclegowych.

Bikepacking różni się od zwykłego turystyki rowerowej tym, że rowerzyści noszą ze sobą cały niezbędny ekwipunek, taki jak namiot, śpiwór, jedzenie i odzież, w specjalnych torbach przymocowanych do roweru.

Bike packing pozwala rowerzystom na większą swobodę i elastyczność podczas podróży, ponieważ nie są oni ograniczeni do konkretnych tras lub miejsc noclegowych. Można w ten sposób odkrywać nowe miejsca i trasy, a także poznawać lokalną kulturę i krajobraz.

Nowy sposób pakowania  jest również atrakcyjny dla wielu rowerzystów ze względu na możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i doświadczania przygód. Wymaga on jednak dobrej kondycji fizycznej i umiejętności technicznych, ponieważ wymaga jazdy po różnorodnych nawierzchniach i warunkach pogodowych.

Ogólnie rzecz biorąc, bikepacking to rodzaj turystyki rowerowej, w którym rowerzyści wyjeżdżają na długie trasy z całym niezbędnym ekwipunkiem, odkrywając nowe miejsca i trasy, a także ciesząc się aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *