Zestaw do mycia roweru Bike&Shine

Mycie i pielęgnacja rowerów wcale nie muszą być takie trudne! Zobacz jak to zrobić w kilku, prostych krokach.

Poznaj nasz zestaw do mycia rowerów Bike&Shine Pomysł na stworzenie tego zestawu wynika z naszego doświadczenia, licznych prób i porównań dostępnych na rynku produktów

Nasze preparaty 

Płyn do mycia ramy B&S
Bezpieczny dla lakieru środek rozpuszczający słabe zabrudzenia, pozwala na wydajne mycie ramy przy użyciu małej ilości wody Całkowicie neutralna dla środowiska o obojętnym pH, nie będzie mieć wpływu na otoczenie.

Płyn do mycia napędu B&S
Jego zadaniem jest rozpuszczenie i usunięcie pozostałości smarów,  a także odtłuszczenie powierzchni i przygotowanie układu do aplikacji świeżego smaru. Środek zawiera aktywne nanocząsteczki oraz inhibitory korozji, które rozbijają zabrudzenia z olejów, smarów. Produkt jest bezpieczny dla plastików, gumy, elementów lakierowanych. Nie zawiera żadnych rozpuszczalników i substancji ropopochodnych. Jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Produkt biodegradowalny. 

Smar Finish Line  
Profesjonalne smary wysokiej jakości amerykańskiej marki. To wysokogatunkowy olej syntetyczny z dodatkiem molibdenu lub teflonu tworzący bardzo trwałą warstwę smarującą.

Zmywacz uniwersalny 
Skutecznie usuwa trudne  zanieczyszczenie  z tłuszczu i oleju, rdzy czy uporczywych osadów. Służy też jako odtłuszczacz do tarcz hamulcowych lub obręczy. 

 

Jak poprawnie umyć rower? 
Instrukcja obsługi: 

 

0. Przygotuj stanowisko i rower 
Mycie roweru zawsze zaczynamy od znalezienia odpowiedniego miejsca. Dobrze wybrać przestrzeń, gdzie kapiąca brudna woda nie narobi nam szkód.     Sam rower najpierw warto odpowiednio przygotować – usunąć zaschnięte błoto, zdjąć oświetlenie, sakwy i inne akcesoria, które utrudniają dostęp podczas mycia.

1. Nałóż preparat Bike Cleaner na ramę roweru
Wystarczy kilka wciśnięć – nie nakładaj preparatu bezpośrednio na tarcze hamulcowe czy inne części napędu. Po naniesieniu poczekaj kilka minut i mokrą gąbką umyj dokładnie wszystkie elementy, pomijając łańcuch i zębatki. Nie musisz jeszcze wycierać roweru do sucha. 

2. Użyj preparatu Revolve Drivetrain Cleaner –  nałóż go bezpośrednio na łańcuch, zębatki i korbę
Postaraj się, aby wszystkie elementy napędu były pokryte płynem. Poczekaj chwilę i pokręć korbą, tak      aby płyn dotarł do wszystkich zakamarków.
Nanieś preparat bezpośrednio na szczotkę dołączoną do zestawu. Za pomocą końcówki, z długimi, plastikowymi wąsami, przetrzyj zębatki. Następnie, drugą stroną szczotki, dokładnie przetrzyj z każdej strony łańcuch. 

3. Płukanie wodą
Teraz polej wodą łańcuch oraz zębatki, jednocześnie kręcąc korbą tak, aby dokładnie opłukać każdy element.
Jeżeli łańcuch i zębatki w dalszym ciągu są brudne, powtórz krok 2. Dodatkowo, możesz użyć preparatu Zmywacz uniwersalny – nanosząc go bezpośrednio na szczotkę lub napęd – co ułatwi rozpuszczenie uciążliwych zabrudzeń. Na końcu opłukaj całą ramę.

4. Osuszanie
W tym kroku zależy nam na tym, aby rower był jak najbardziej suchy. Łańcuch możesz przetrzeć szmatką zrobioną ze swoich dziurawych skarpet a ramę wytrzesz ściereczką z mikrofibry załączoną do zestawu.

5. Smarowanie

Gdy łańcuch jest już czysty i suchy możesz go spokojnie nasmarować. Jak to zrobić? Kroplę smaru nałóż na każde łączenie ogniw. Po nasmarowaniu każdego ogniwa dobrze jest zakręcić kilka razy korbą, tak aby smar dokładnie dotarł do każdego zakamarka. Na końcu dokładnie wytrzyj cały łańcuch – smar musi znajdować się w środku ogniw a nie na zewnątrz.

Dlaczego warto regularnie dbać o czystość roweru? 

Dbanie o czystość roweru jest ważne z kilku powodów. Regularne czyszczenie i konserwacja roweru może zapobiec rdzewieniu i zwiększyć jego trwałość. Czysty rower będzie działał sprawniej, a więc jazda nim będzie przyjemniejsza.Dokładne czyszczenie roweru pozwala wychwycić ewentualne usterki lub zużycie poszczególnych części, które mogą być wymienione lub naprawione przed poważniejszą awarią.